Ženský bežecký klub - podporte nás - 2 %

Bežecká terapia

Vitajte na našej stránke!

Bežecká terapia

Bežecká terapia je cielená pohybová terapia. Ide o nenáročný, uvoľnený bežecký program pod vedením vyškoleného bežeckého terapeuta. Realizuje sa v prírode, čo navodzuje pozitívne, príjemné pocity v organizme, a súčasne pôsobí ako prevencia pred ochorením, prostriedok budovania imunity a odolnosti voči fyzcikému i psychickému stresu, a sekundárne pôsobí ako terapia pri rôznych zdravotných problémoch.

Bežecká terapia je všeobecne určená všetkým, ktorí majú radosť z pohybu vo voľnej prírode. Je ideálna pre tých, ktorí nemajú skúsenosti s vytrvalostným behom a/alebo pre ľudí bez fyzickej kondície. Môžete ju využívať aj pri rôznych zdravotných problémoch:  stres, depresie, nervozita, pocity osamelosti, nedostatok vitality, bezmocnosť, nedostatočná sebaúcta, problémy s alkoholom, a ďalšími závislosťami, vysoký krvný tlak, dýchavičnosť, problémy s nadváhou a stravovaním...


Tu je naša ponuka, ale zmena začína u Vás!


Ide o bežecký program, ktorý sa realizuje 12 týždňov: Behá sa dva krát v týždni. Prebieha v skupinách alebo individuálne.  
Zaťaženie, pri ktorom sa strieda beh s chôdzou sa postupne zvyšuje. Stupeň zaťaženia sa kontroluje meraním srdcovej frekvencie. Maximálnu srdcovú frekvenciu zistíme jednoduchým záťažovým testom.
Bežecká hodina predstavuje približne 1 hod.  Program obsahuje aj strečingové, relaxačné, posilňovacie, koordinačné a dychové cvičenia, ktoré sa realizujú pred i po bežeckej časti.
Počas bežeckých hodín pracujeme na zlepšení techniky Vášho behu a dýchania. Pri dodržaní programu a minimálnej absencii odbehnú účastníci po 12 týždňoch 30 minútový súvislý beh a svoje zlepšenie si overia záťažovým testom.

Informácie o harmonograme, lokalitách, termínoch Vám radi poskytneme telefonicky alebo mailom, ktoré nájdete v našich kontaktoch.