Ženský bežecký klub - podporte nás - 2 %

Bežecká terapia

Vitajte na našej stránke!

Ako si pomôžem?

Bežecká terapia pochádza z Nemecka. Definovaná je ako nešpecifická celková terapia pre zdravotné problémy v organickej a psychickej oblasti, ktorá sa využíva nielen terapeuticky, ale pôsobí aj preventívne. Indikovaná môže byť v medicínskej aj psychologickej oblasti. Pravidelným behaním sa skôr či neskôr dopracujete nielen k zníženiu telesnej hmotnosti a vyformovaniu postavy, ale celkom určite aj k benefitom, ktoré síce nepozorujete voľným okom, ale pre naše zdravie a pohodu sú oveľa dôležitejšie.  Hovoríme o zlepšení stavu srdcovo-cievneho systému (aeróbnej kapacity organizmu, minútového objemu srdca, regulácie krvného tlaku, zníženie rizika trombózy), zlepšení metabolizmu cukrov a tukov(znížení hladiny cholesterolu v krvi), zlepšení celkovej imunity organizmu, uvoľnení napätia v organizme, zlepšení nálady a psychickej pohody.

Zaujímate sa o ďalšie informácie týkajúce sa efektivity našej bežeckej terapie. Radi Vám zašleme nás informačný leták. Pošlite nám vašu kontaktnú poštovú alebo mailovú adresu  info@bezeckaterapia.sk


Benefity


Okrem dobrého základu rozvoja vytrvalostných schopností Vášho organizmu si určite upravíte svoju bežeckú techniku. Správna bežecká technika umožňuje ekonomické behanie a chráni vás pred zranením. Bežcom ponúkame špeciálne cvičenia  a tréningové formy, ktoré integrujeme do našich spoločných bežeckých hodín.

Výkonnostný rozvoj budete pozorovať vo fáze regenerácie a oddychu. Po dobehnutí sa síce cítite zničení, ale už pod sprchou si môžete užiť príjemný pocit úľavy a prísun nových síl do organizmu, ktorý sa tým pripravuje na očakávané zaťaženie. V závislosti od schopnosti prispôsobovania organizmu si tento vytvára rezervy, ktoré prekračujú jeho doterajšiu možnosti a schopnosti. A zvyšuje svoju výkonnosť. Na regeneráciu nám výborne poslúži sauna, horúci kúpeľ a masáže. A nezabúdame ani na uvoľňovacie a strečingové cvičenia.