Ženský bežecký klub - podporte nás - 2 %

Bežecká terapia

Vitajte na našej stránke!

O nás

O našom centre

Centrum bežeckej terapie pôsobí v Bratislave od roku 2011. Okrem zdravotného behania, workshopov o správnej technike behu a bežeckých tréningov, poskytuje aj poradenstvo pre úpravu telesnej hmotnosti a vyvážený metabolizmus.

Sme presvedčení o tom, že nejestvuje účinnejší a jednoduchší prostriedok na prevenciu a liečbu zhoršenej psychickej a fyzickej kondície ako ľahký uvoľnený beh v prírode.


Terapeuti v bežeckých topánkachZdroj: PETER ŠIMONČÍK, ŠARM

Monika Ruffini

bežecká koučka, špecialista na bežeckú techniku, pedagóg, výživový poradca

Narodená 17.9.1971 v Piešťanoch. Absolventka Fakulty telesnej výchovy a športu UK v Bratislave, odbor telesná výchova - nemecký jazyk, ukončené doktorandské štúdium na Univerzite Brémy, špecializácia športová veda - dejiny telesnej kultúry.

Špeciálny kurz couchingu bežeckej terapie som absolvovala v Centre bežeckej terapie v nemeckom Bad Lippspringe v roku 2011 a odvtedy sa venujem behaniu začiatočíkov a bežeckých nováčikov. V minulosti som pôsobila ako osobný kondičný tréner, aktívne behám od svojich 10 rokov, začínala som ako atlétka-bežkyňa na stredné vzdialenosti, k behaniu som sa vrátila po materskej dovolenke. Môžete ma vidieť na cestných behoch u nás i v zahraničí, výživovému poradenstvu Metabolic Balance sa venujem od roku 2011.

Robert Ruffini

atlét, bývalý čs. reprezentant v skoku do výšky,   slovenský rekordér v tejto disciplíne, diplomovaný tréner atletiky.

Narodený 26.1.1967 v Lučenci. Absolvent Fakulty telesnej výchovy a športu UK v Bratislave, odbor trénerstvo. Zakladateľ úspešného atletického podujatia Banskobystrická latka. V súčasnosti venujem sa kondičnému trénovaniu, príprave mladých atlétov a výživovému poradenstvu  podľa Metabolic Balance. Kondične behávam a bicyklujem, hrám hokej, golf, lyžujem a venujem sa outdoorovým aktivitám.