Ženský bežecký klub - podporte nás - 2 %

Bežecká terapia

Vitajte na našej stránke!

Ponuka tréningov


Bežecká terapia prebieha celoročne v malých skupinkách aj individuálne


  • Bežecká terapia pre úplných začiatočníkov na vybudovanie základnej kondície/základy behania
  • Bežecká terapia  pre pokročilých na zlepšenie fyzickej výkonnosti a telesnej zdatnosti/pravidelný bežecký tréning
  • Bežecká terapia  pre redukciu nadváhy (+ vystavenie individuálneho výživového plánu, ktorý zásadne podporí a urýchli vašu redukciu a naučí vás ako sa správne a zdravo stravovať).
  • Individuálny bežecký couching, príprava na preteky, atletický tréning pre deti aj dospelých

Bežecká terapia/bežecké tréningy s cieľom zlepšiť vaše fyzické či duševné zdravie sa koná dva krát do týždňa/3 mesiace


V Bratislave beháme v lokalitách

Železná Studnička
Lafranconi (areál FTVŠ, petržalská hrádza, dunajský chodník)
Horský park


Základy behania
Za 12 týždňov vás naučíme systematicky, pravidelne a správne behať. Spoločné tréningy absolvujeme 2 krát v týždni. Spočiatku sa striedajú chodecké a bežecké úseky, až nakoniec budete schopní odbehnúť 30 minút súvislého behu.
Tréning pre začiatočníkov/nováčikov.

Pravidelný bežecký tréning pre udržanie kondície
Pre bežcov a bežkyne, ktorí/é chcú pravidelne behať. Systematicky rozvíjame aeróbnu aj anaeróbnu vytrvalosť,  využívame intervalové tréningy, behanie v teréne s prevýšením, fartlekovú metódu trénovania, tréning špeciálneho tempa na štadióne, a ďalšie špecifické tréningové prostriedky. Na zlepšenie koordinačných a silových schopností  využívame cvičenia bežeckej abecedy, špeciálne odrazové cvičenia a posilňovanie strednej časti tela. Nevyhnutnou súčasťou sú strečingové cvičenia a prostriedky regenerácie ako napr. fasciálny tréning. Tréning prebieha celoročne v exteriéri aj v interiéri.  Odporúčame všetkým, ktoré chcú zostať fit, udržať si svoju výkonnosť alebo sa otestovať na pretekoch. 
Pre výkonnostný progres pokročilejších bežcov a bežkýň

Individuálny tréning
Ak si prajete individuálny a flexibilný prístup, prispôsobený vašim osobným športovým cieľom, výkonnosti a časovým možnostiam, sme vám k dispozícii ako osobní tréneri a poradcovia. Vy si stanovíte cieľ a my vás k nemu privedieme.  
V spolupráci s ambulanciou telovýchovného lekárstva pri FnsP v Bratislave vyšetríme Vaše fyziologické parametre z hľadiska funkčnej diagnostiky Vášho organizmu, aby sme pri tréningu optimálne využívali "vaše" tréningové zóny zaťaženia.

Dohodnite si s nami termín behania/bežecké hodiny a podmienky na emailovej adrese info@bezeckaterapia.sk alebo telefonicky na čísle: +421 915 793 826