Ženský bežecký klub - podporte nás - 2 %

Bežecká terapia

Vitajte na našej stránke!

Výživové poradenstvo

Správnou výživou podporujete látkovú výmenu

Ak budete pri vašej výžive dbať na pár vecí, môžete v krátkom čase upraviť Vašu látkovú výmenu - metabolizmus Vášho organizmu. Je veľmi dôležité piť čistú vodu, potrebné množstvo pritom závisí od Vášho individuálneho stravovania a životného štýlu. Čím viac potravy prijímate a čím viac sa hýbete, o to väčší by mal byť príjem vody. Spravidla však minimálne dva litre/deň.


Spáľte kalórie počas dňa

Pri porciách Vášho jedla je nevyhnutné najesť sa do sýtosti. Neustály hlad vám odčerpáva energiu a spomaľuje váš metabolizmus. Tri kaloricky vyvážené jedlá za deň naopak podporujú vašu látkovú výmenu a predchádzajú návalom hladu. Zelenina a v nej obsiahnuté balastné látky by mali byť významnou súčasťou vášho jedálnička. Obsahujú menej kalórií avšak udržia vás oveľa dlhšie sýtymi. Nielenže podporujú metabolické procesy v organizme, vyznačujú sa aj veľkou hustotou živín, čo znamená, že minimálne množstvo kalórií dodá telu veľký objem výživných látok. Okrem zeleniny sa týmito cennými vlastnosťami vyznačujú aj ovocie, celozrnné potraviny, chudé mäso či ryby, výhonky, klíčky, semená, huby a zdravé výrobky z mlieka.

 


Šport podporuje látkovú výmenu

Ak chcete podporiť látkovú výmenu je okrem zmysluplnej stravy dôležité zaradiť do týždenného programu aj šport. Nakoľko kalórie prijaté v strave sú pri športe okamžite spotrebované a nie najskôr uložené do tukového tkaniva. Okrem toho si vybudujete svalstvo, ktoré dokonca aj v pokoji spotrebováva viac energie ako iné tkanivá. Váš metabolizmus funguje (aj z týchto dôvodov) efektívnejšie, a dlhodobo poskytuje dostatok energie. Silový tréning je v tomto prípade vynikajúcou pomôckou aj pre bežcov.

 


Stravovací plán pre úpravu látkovej výmeny v organizme

Individuálny jedálniček Vám na základe telesnej a osobnej analýze a na základe rozboru vašich krvných parametrov vytvoríme do troch dní. Pri úprave vašej hmotnosti a zmene stravovacích návykov sme Vašimi poradcami a poskytujeme Vám odborné poradenstvo.

V prípade záujmu o konzultáciu nás kontaktujte na:

info@bezeckaterapia.skruffini@bezeckaterapia.sk

alebo nám zavolajte na tel.číslo: +421 915 793 826