Kto sme – história & súčasnosť

Monika – v roku 1987

Ako talentovaná bežkyňa, prijatá na športovú školu a športové gymnázium. Beh sa stal neoddeliteľnou súčasťou môjho života. Dvojfázové až trojfázové tréningy, sústredenia, preteky, testovania, celých 6 rokov života, a neskôr aj počas štúdia na Fakulte telesnej výchovy a športu. Správnu techniku behu ma nikto nikdy neučil, a ani mi ju nevysvetľoval, ani v tréningu neuplatňoval metodiku učenia správnej techniky behu. Prioritou bolo tréningové zaťaženie. Dnes to považujem za obrovskú chybu, ktorá mala zásadný význam pre ďalší športový vývin nielen môj ,ale aj mojich spolužiakov a ďalších, ktorí sa pripravovali v strediskách športovej prípravy mládeže alebo študovali šport rovnako ako ja.


Monika – v roku 2023

Po takmer 40 rokoch behania, trénovania a viac ako 10 rokoch pôsobenia ako bežecký coach a terapeut to všetko vnímam inak. Beh považujem za terapiu v mnohých ohľadoch podporujúcu zdravie a prirodzený pohyb. Spôsob vykonávania pohybov je neoddeliteľná súčasť zdravého športovania a správne technické prevedenie je základ každého pohybu. Bez zohľadnenia týchto prvkov prípravy, nie je možné dosiahnuť optimálnu výkonnosť a zdravým spôsobom zlepšovať svoje športové výsledky.

špecialista na techniku behu

Robert senior – v roku 1987 – držiteľ slovenského rekordu v skoku do výšky výkonom 234 cm

V roku 1987 som prvý krát skočil 230cm a kvalifikoval som sa na Majstrovstvá sveta v atletike v Ríme. Beh je súčasťou skoku do výšky, jednej z najtechnickejších disciplín atletiky a správny beh rozhoduje o úspešnom skoku. Celú svoju športovú kariéru som pracoval na technike behu a cieľavedome som ju rozvíjal. Bol to kľúč k úspechu. Moje športové výsledky sú toho dôkazom. V súčasnosti vediem tréningy mladých atlétov, ktorým vysvetľujem prečo je technika behu základomnášho tréningu a som rád, že s mojim prispením neustále rozvíjajú svoj potenciál a zlepšujú výkonnosť.


Robert junior – v roku 2023 – bronzový medailista z ME juniorov v atletike

Nerád počúvam, že som zdedil talent po otcovi. Od malička športujem a viem koľko úsilia som vložil do tréningu. Trénuje ma môj otec a atletike sa venujem posledných 5 rokov. Od samého začiatku sa venujem aj tréningu správnej techniky behu, ktorá je základom nášho tréningu a mojej disciplíny – skok do výšky. Vďaka tomu, som získal mnohé teoretické poznatky aj praktické a zručnosti, ktoré mi umožňujú správne pochopiť tréningové ciele a zvládnuť tréningové zaťaženie.


Prečo si nás vybrať?

Poskytujeme bezpečné a odborné poradenstvo pre bežcov pri učení techniky behu. Robíme to spôsobom a metodikou, ktorú nemá žiadny z amatérskych ani profesionálnych bežeckých klubov na Slovensku. Beh a jeho technika sú základom a súčasťou mnohých športových odvetví a preto je kľúčové ju zvládnuť pre každého športovca. Trénujeme nielen bežcov, ale aj futbalistov, lyžiarov, orientačných bežcov, canicross bežcov, triatlonistov, hádzanárov a všetkých, ktorí chápu dôležitosť a význam základov pohybu..
Tu sú ich recenzie

“Ak niekto hľadá spôsob ako behať alebo ako sa zlepšiť tento workshop mu v tom na 100% pomôže. Za mňa maximálna spokojnosť a len odporúčanie pre bežeckú terapiu a super trénerku Moniku s manželom 👍👍👍”
Martina Tillnerová
workshop Nitra
“Tréningy s Monikou sú profesionálne, zábavné a prinášajú reálne výsledky. Človek na nich zistí, že zvládne viac, než si myslí. Odporúčam ich každému, kto sa chce naučiť behať dobre a mať z behu radosť.”
Veronika Poláková
Bratislava
“Neverila som, že môže byť taký rozdiel behať sama a s trénerkou. Monika ma motivuje stále prekonávať moje hranice a zlepšovať sa. Zo začiatku som bola antibežkyňa, behať pre mňa bolo utrpenie. Teraz po tréningu mám radosť z behu. Odrazilo sa to aj na postave. Monikin prístup je profesionálny,a priateľský. A hlavne vidím pokrok. Beh s Monikou sa vyznačuje na jednej strane fyzickou náročnosťou a na druhej strane psychickým očistením. Tréningy sú pestré, rýchle a dynamické. Čas pri nich uteká rýchlo, keďže Monika počas nich vytvára vždy príjemnú a zábavnú atmosféru.
Alena Fraňová
Bratislava
“Profesionálny prístup, milý ľudia, skvelá atmosféra, som veľmi rada že som sa zúčastnila a teším sa na part2”
Gabriela Hodosiova
workshop 1 Nitra
“Monika je trénerka s veľkým T. Začala som na jar a každým tréningom cítim posun dopredu. Až pri tréningoch s Monikou som zistila, ako veľa spraví správna technika🏃‍♀️ Profesionálny prístup, skvelá atmosféra. Už sa neviem dočkať ďalšej hodiny ❤”.
Zuzana Elková
Bratislava
“Behám rekreačne asi tak 3 roky, medzi prvým a druhým rokom bolo zlepšenie, po dvoch rokoch sa to nejako zabrzdilo. Na workshope ste mi ukázali čo robím zle a ako sa môžem zlepšiť, bežec si sám ani neuvedomuje ako beží a aké chyby robí. Ďakujem za cenné rady a super cvičenia (ktoré som úplne zanedbávala). Teším sa na ďalšie stretnutie!”
Daniela
workshop Trnava

Vážime si váš názor

Prosím ohodnoťte naše služby známkou :-)(povinné)

ODOSLAŤ


WordPress PopUp Plugin