,

Ako začať behať?

Ak máte v úmysle začať behať, urobíte najlepšie ak sa najskôr poradíte o technike behu so špecialistom, ktorý zhodnotí vašu techniku behu  a urobí vám analýzu behu. Zistíte tak, či pri behaní robíte chyby a ako to korešponduje s vašim subjektívnym pocitom. Subjektívne pocity často nezodpovedajú realite, pretože nesprávne pohyby máme rokmi zafixované a zautomatizované a sme s nimi stotožnení. Ak chcete dotiahnuť vaše rozhodnutie do úspešného konca, je potrebný cielený, špeciálny, pravidelný a dlhodobejší tréning, skúsené oko a cit trénera. Následne už len vaše presvedčenie a čas, ktorý vyhradíte bežeckému tréningu. Ale výsledok určite stojí za to.

Zdieľať

Všetky články


Hľadáte niečo?

Autorský blog

Tento blog píšem z viacerých dôvodov. Prvým dôvodom je množstvo ľudí, ktorí podľahli trendu behania, ktorých vídam (často nesprávne) behať v uliciach, lesoch, parkoch, a všade kde sa behať dá, a nemôžem každému v tej chvíli poradiť .
Tým druhým je, že celý život behám, zbieram skúsenosti, poznatky, analyzujem beh svoj a množstva bežcov a bežký, ktorí so mnou trénujú a myslím, že nastal čas a vyskytol sa priestor, kde sa o všetko môžem podeliť s vami. Prajem vám zmysluplné a inšpiratívne čítanie. Vaše námety môžete posielať na môj email alebo jednoducho kliknite tu.

Naše sociálne siete

Kategórie

Centrum bežeckej terapie© 2023. Všetky práva vyhradené

sk_SKSlovenčina
%d blogerom sa páči toto: