Beh a technika behu

Beh je forma pohybu človeka, ktorú chápeme ako zmenu miesta hmoty človeka spôsobenú bežcom v priestore a čase. Pohyb bežca je dôsledok pôsobenia sily ako prejavu vzájomného pôsobenia hmôt. Technika behu je schopnosť bežca riadiť svoj pohyb tak, aby bol vykonávaný v čo najlepšej forme v závislosti od jeho účelu.

Technika behu je pohybová zručnosť, ktorú získavame  motorickým učením. Ide o proces, ktorý ovplyvňuje veľa faktorov, okrem motivácie bežca aj jeho individuálne pohybové,  psychické a kognitívne schopnosti.

Zdieľať

Všetky články


Hľadáte niečo?

Autorský blog

Tento blog píšem z viacerých dôvodov. Prvým dôvodom je množstvo ľudí, ktorí podľahli trendu behania, ktorých vídam (často nesprávne) behať v uliciach, lesoch, parkoch, a všade kde sa behať dá, a nemôžem každému v tej chvíli poradiť .
Tým druhým je, že celý život behám, zbieram skúsenosti, poznatky, analyzujem beh svoj a množstva bežcov a bežký, ktorí so mnou trénujú a myslím, že nastal čas a vyskytol sa priestor, kde sa o všetko môžem podeliť s vami. Prajem vám zmysluplné a inšpiratívne čítanie. Vaše námety môžete posielať na môj email alebo jednoducho kliknite tu.

Naše sociálne siete

Kategórie

Centrum bežeckej terapie© 2023. Všetky práva vyhradené

sk_SKSlovenčina
%d blogerom sa páči toto: