,

Význam a prínos správnej techniky behu.

Správna technike behu šetrí silu bežca v tých fázach pohybu, kde jej vynakladanie neslúži priamo na pohyb vpred. Znamená to napr., že bežec, ktorý beží správne  dokáže eliminovať nesprávne pohyby rúk, nezapája pri pohybe svaly, ktoré sa v danej chvíli na pohybe podieľať nemajú, optimalizuje postavenie tela v súlade s pôsobením vonkajších síl. Techniku behu hodnotíme analýzou pohybu dôležitých bodov, vybraných segmentov alebo celého tela na základe vyhodnotenia a pozorovania videozáznamu

Aké to má benefity? Dosiahneme lepší výkon pri menšom vynaložení vlastných síl, znížime zaťaženie oporno-pohybového aparátu – optimalizujeme osové postavenie kĺbov a zabezpečíme rovnomerné a zdravé rozvíjanie výkonnosti a posilnenie organizmu.

Zdieľať

Všetky články


Hľadáte niečo?

Autorský blog

Tento blog píšem z viacerých dôvodov. Prvým dôvodom je množstvo ľudí, ktorí podľahli trendu behania, ktorých vídam (často nesprávne) behať v uliciach, lesoch, parkoch, a všade kde sa behať dá, a nemôžem každému v tej chvíli poradiť .
Tým druhým je, že celý život behám, zbieram skúsenosti, poznatky, analyzujem beh svoj a množstva bežcov a bežký, ktorí so mnou trénujú a myslím, že nastal čas a vyskytol sa priestor, kde sa o všetko môžem podeliť s vami. Prajem vám zmysluplné a inšpiratívne čítanie. Vaše námety môžete posielať na môj email alebo jednoducho kliknite tu.

Naše sociálne siete

Kategórie

Centrum bežeckej terapie© 2023. Všetky práva vyhradené

sk_SKSlovenčina
%d blogerom sa páči toto: